Pomniki ubierają


  • Aleksandra Kmiecik, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Projektuje, stylizuje, organizuje. Zdarza się, że robi to wszystko jednocześnie. We wszystkim, w co się angażuje, stawia na prostotę, klasykę i wygodę.
Z pierwszą autorską kolekcją na sezon jesień/zima 2011/2012, wywodzącą się z kolekcji dyplomowej, pt. "Kobieta symetryczna", zadebiutowała na polskiej scenie modowej podczas Alei Projektantów, w ramach FashionPhilosophy Fashion Week Poland w Łodzi, w maju 2011 roku. Pierwsze spotkanie z poważnym biznesem modowym Aleksandra Kmiecik przeżyła już 2 miesiące później, podczas targów CPD Signatures w Düsseldorfie, gdzie "Kobieta symetryczna" cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród kupców z całej Europy, co dodało młodej i mało jeszcze doświadczonej, ale pewnej wytyczonej przez siebie drogi, projektantce skrzydeł i sil do dalszej pracy. Efektem tego była kolekcja "Kobieta, wariant drugi", która po raz kolejny miała swoją premierę podczas łódzkiego Tygodnia Mody, w październiku 2011 roku.


  • Michalina Polk, studentka Wydziału Tkaniny i Ubioru łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Oprócz projektowania odzieży interesuje się grafiką i animacją. W dziedzinie ilustracji ma na swoim koncie współprace z wydawnictwami i magazynami, a także udział w wystawach zarówno w Polsce jak i za granicą. Jako vj kolektywu muzyczno-wizualizacyjnego „Electric shower” zajmuje się także tworzeniem i miksowaniem wizualizacji.


  • Monika Gromadzińska, Absolwentka Liceum Plastycznego w Poznaniu. Studentka 5 roku ASP w Łodzi, ze specjalizacją projektowania ubioru i druku na tkaninie. Laureatka I miejsca w konkursie Modowe Inspiracje Lancia Versus w 2009r, finalistka New Look Design 2009 i Re act Fashion Show w 2011


  • Bartos Bębenista, absolwent liceum plastycznego, obecnie student wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Współtwórca Grupy Artystyczne 020 dzieki, której rozpoczął współpracę z fundacją Sztuka na Bruku w październiku otwierając wystawę wzdłuż ul. Piotrkowskiej. Autor plakatu promującego akcję: Ubieramy pomniki w Łodzi.
Wzornictwo przeplata się dla niego z sztuką kulinarną, recyklingiem, modą, techniką i optymizmem do życia. "Mamut w skórze niedzwiedzia.*"


  • Anna Wójcik, studentka wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.
Autorka logo i była działaczka warszawskiego wolontariatu "Domeyko dzieciom". Obecnie na terenie Łodzi współpracuje z fundacją "Słonie na balkonie". Od końca 2011 roku pracuje nad firmą "Simple case", której celem jest tworzenie eleganckich pokrowców na sprzęt elektroniczny z wykorzystaniem odpadów przemysłowych. Aktywna społecznie, interesuje się szeroko rozumianym projektowaniem w wielu dziedzinach.


POBIERZ PLAKATProjekt realizujemy we współpracy z Urzędem Miasta Łodzi


Copyright © 2008-2011 www.sztukanabruku.pl
design: TDSOFT